Mechanik
Nastavovač

4- ročný študijný odbor 2411 K Mechanik nastavovač.

Tento odbor je možné študovať aktuálne len v neduálnom vzdelávaní.

Ukáž, že trpezlivosť a presnosť
sú tvojimi prednosťami

Nauč sa tvoriť programy pre výrobu súčiastok na strojoch za desaťtisíce eur. Staň sa pánom CNC strojov, na ktorých všetkým dokážeš, kto skutočne si. Každý ti bude závidieť tvoju trpezlivosť a cit pre detail, vďaka ktorému ocenia výsledky tvojej práce – súčiastky s presnosťou stotiny milimetra.

Možno je to výzva, no okrem veľmi slušného platu nájdeš v práci určite aj zábavu.

Ak sa výziev nebojíš, Samuelov odbor je tu priamo pre teba.

Chceš pracovať na pozícii, ktorú len tak niekto robiť nemôže? Ako mechanik nastavovač budeš ovládať stroje za desaťtisíce eur – naučíš sa s nimi pracovať a tvoriť na nich programy pre výrobu súčiastok. Je ale potrebné mať trpezlivosť a cit pre presnosť – budeš robiť súčiastky s presnosťou stotiny milimetra! Pokiaľ máš rád výzvy a chceš pracovať v odbore, kde je práca zábavná a platy dobré, potom je to odbor priamo pre teba.

Staneš sa kvalifikovaným pracovníkom v oblasti nastavovania, obsluhy a údržby všetkých typov obrábacích strojov, centier aj ich príslušenstva – s týmto odborom sa uplatníš v akejkoľvek strojárskej firme po celom svete. Prácu na kvalifikovanej a dobre platenej pozícii v automobilovom a strojárskom priemysle máš istú – čo ale, keby si chcel ísť ešte ďalej? Zákazková výroba či iný špecifický strojársky priemysel sú len ukážky toho, kde všade sa môžeš uplatniť.

  • Rozhodne nebudeš stáť pri páse. Odborníkov, akým budeš ty, si firmy hýčkajú.
  • Tvoj nástupný plat bude vyšší, než má mnoho vysokoškolákov.
  • Budeš pracovať často s najmodernejšími strojmi
  • Budeš v triede s ľuďmi, ktorí sú ako ty – spoločne zvládnete aj tie najnáročnejšie chvíle.
  • Po škole do praxe alebo na vysokú? Táto voľba je len na tebe!

Náš hrdina mechanik nastavovač SAMUEL