Odborný
Informatik

4-ročný študijný odbor 2697 K Mechanik elektrotechnik – špecializácia odborný informatik.

Tento odbor sa študuje v duálnom vzdelávaní.

Vstúp do budúcnosti
plnej umelej inteligencie
a automatizácie

Staň sa súčasťou tých najmodernejších technológií v priemysle. Získaj potrebné znalosti, aby si sa ako IT-čkár cítil v priemysle ako ryba vo vode. Elektrotechnika, automatizácia, robotika, konfigurácia IT sietí – to všetko sú oblasti, v ktorých sa budeš rozvíjať.

Vyštuduj a pracuj v odbore ako správca sietí či technik vo výrobných oblastiach.

S Kevinom dostaneš šancu ukázať, že budúcnosť bez teba nie je možná.

Máš blízko k počítačom, technike a chceš byť blízko tým najmodernejším technológiám v strojárstve? Automatizácia, robotizácia a ich prepojenie s IT hýbu svetom, odborníkov je ale málo. S týmto odborom získaš potrebné znalosti v technike, ale predovšetkým sa budeš špecializovať na automatizáciu, roboty a ďalšie pokročilé technológie, ako napríklad využívanie umelej inteligencie.

Uplatníš sa všade, kde sú počítače. Naučíš sa plánovať a konfigurovať IT siete, takže sa môžeš stať správcom sietí, vďaka znalosti hardvéru a softvéru môžeš byť napríklad technikom. Technické zázemie ti však poskytne jedinečnú šancu – pracovať na robotoch a automatizácii vo výrobných aj nevýrobných oblastiach. Jednoducho budeš pracovať v odbore, ktorý bude utvárať budúcnosť.

• Odbor, o ktorý je obrovský záujem medzi zamestnávateľmi. Hneď po strednej môžeš mať vyšší plat než väčšina vysokoškolákov.
  • Naučíš sa tvoriť počítačové siete, pracovať s hardvérom a spravovať softvér. Hlavne ťa ale čaká prepojenie IT sveta s priemyslom.
  • V triede budeš s podobne premýšľajúcimi spolužiakmi – s tak dobrou partiou pôjde učenie samé od seba.
  • Aj ako informatik budeš mať v rámci duálneho vzdelávania množstvo praxe – to nikde inde na Slovensku nenájdeš.
  • Po škole môžeš nastúpiť do praxe alebo pokračovať na vysokú školu. Výber je len na tebe!

Náš hrdina informatik KEVIN

Zamestnávatelia