Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

Vitajte v novom školskom roku 2024/2025!

S radosťou otvárame nový školský rok na Duálnej Akadémii a tešíme sa na všetky nové príležitosti a výzvy, ktoré nás čakajú. Tento rok bude výnimočný nielen kvôli vzdelávacím programom a aktivitám, ktoré pre vás pripravujeme, ale aj vďaka novým tváram, ktoré sa k nám pripojili.

Nový školský rok 2024/2025 prináša viacero noviniek a historických míľnikov pre Duálnu Akadémiu. Tento rok sa do našich lavíc prvýkrát posadia študenti nového odboru Bilingválne technické lýceum, ktorý zažíva svoju premiéru s úvodnou triedou 23 žiakov.

Okrem toho sme hrdí na to, že počet našich žiakov dosiahol historické maximum. V školskom roku 2024/2025 máme viac ako 420 študentov, čo je najvyšší počet v histórii našej školy. Z toho viac ako 150 sú prváci, ktorí sa pridávajú k nášmu Duálka tímu.

Nové posily na Duálnej Akadémii

Sme hrdí na to, že môžeme predstaviť našich nových kolegov, ktorí sa pripojili k nášmu tímu a prinesú so sebou nové nápady, odborné znalosti a energiu pre všetkých našich študentov.

Ing. Milan Ráchela sa stáva novým riaditeľom školy. So svojimi bohatými skúsenosťami v oblasti vzdelávania a riadenia škôl veríme, že jeho vedenie prinesie novú dynamiku a pokračovanie v tradícii kvality na Duálnej Akadémii.

Na pozíciu zástupkyne riaditeľa pre teoretické vyučovanie nastupuje Ing. Zuzana Christozová. Jej odborné vedomosti a skúsenosti v oblasti vzdelávania budú kľúčové pre zlepšovanie kvality výučby a rozvoj teoretických predmetov.

Ing. Igor Mozolák sa pripojil ako zástupca riaditeľa pre odborné predmety. S jeho odbornými znalosťami a skúsenosťami v technických a odborných disciplínach prinesie nové perspektívy a zlepší praktickú prípravu našich študentov.

Noví členovia nášho školského tímu:

Okrem vedúcich pozícií privítame aj ďalších talentovaných odborníkov, ktorí sa budú priamo podieľať na výučbe a podpore našich študentov:

• Mgr. Ivana Kapalko – školská psychologička, ktorá sa pridala k našej Mgr. Zuzane Hrdinovej, a spoločne sa budú venovať podpore duševného zdravia a sociálneho rozvoja študentov,
  • Samuel Štubňa – správca budovy, ktorý zabezpečí bezpečné a kvalitné prostredie pre výučbu.
  • Ing. Ivana Blechová – učiteľka anglického jazyka, ktorá prinesie dynamiku a interaktivitu do našej jazykovej výučby.
  • Mgr. Veronika Gereková – učiteľka slovenského jazyka a literatúry, ktorá obohatí našu výučbu kreativitou a nadšením pre literatúru.
  • Mgr. Peter Hofmeister – učiteľ telesnej výchovy, ktorý podporí športové aktivity a fyzickú kondíciu našich študentov.
  • PharmDr. Lenka Jarábková – učiteľka anglického jazyka a chémie, ktorá kombinuje svoje odborné znalosti z vedy a jazykov.
  • Ing. Zuzana Kerni – učiteľka aplikovanej informatiky, ktorá pripraví študentov na digitálnu budúcnosť a technológie.
  • Martin Polakovič – učiteľ odborných predmetov, ktorý prináša svoje praktické skúsenosti priamo do tried.
  • Mgr. Michal Sedlák – učiteľ technického lýcea, ktorý podporí rozvoj technických a inžinierskych zručností.

Posily pre Duálnu Akadémiu:

Do tímu Duálnej Akadémie sa pridali:

• Milan Mackovič – hlavný inštruktor pre automobilovú techniku, ktorý bude viesť študentov v praktickej výučbe a technických tréningoch.
  • Andrej Šipoš – hlavný inštruktor pre automobilovú techniku, ktorý prinesie svoju odbornosť do praktických cvičení a výcvikov.
  • Ing. Ján Kopčík – majster odbornej výchovy, ktorý bude dohliadať na odbornú prípravu a praktické vzdelávanie našich študentov.

Sme nadšení z príchodu všetkých nových kolegov a veríme, že ich prínos bude obrovský. Tešíme sa na spoluprácu a na všetky úspechy, ktoré spoločne dosiahneme v školskom roku 2024/2025.

Tešíme sa na všetkých našich študentov a zamestnancov! Spoločne budujeme budúcnosť!