Autotronik

4-ročný študijný odbor 2495 K Autotronik.

Tento odbor sa študuje v duálnom vzdelávaní. 

Objav skryté zákutia nadupaných áut
v modernom svete

Presvedč sa, že autá nie sú len o motore či brzdách. Počas štyroch rokov spoznáš a osvojíš si všetko o zapaľovaní, klimatizácii a automobilovej elektronike. Zvládni diagnostikovať a opravovať poruchy, pred ktorými majú rešpekt aj dlhoroční autoelektrikári.

Už viac nebudeš stratený v asistenčných systémoch či v obyčajnom nastavovaní sedadiel.

Pokiaľ máš rád autá a chceš sa o nich dozvedieť úplne všetko, autotronik David je tu pre teba.

Chceš sa o autách dozvedieť skoro všetko? Naučíš sa nielen o motoroch a brzdách, ale tiež o zapaľovaní, klimatizácii a všetkej elektronike v autách a zvládneš diagnostikovať a opravovať aj problémy, pri ktorých sú bežní elektrikári stratení. Moderné autá sú plné elektroniky – od asistenčných systémov až po nastavenie sedadiel. Pokiaľ máš rád autá, lepší odbor nenájdeš.

Čaká ťa veľa diagnostikovania – budeš hľadať chyby v elektronike a potom nachádzať riešenia. Diagnostikovať budeš nové autá, ešte pred tým, než vyrazia na cesty, ale aj vozidlá, ktoré sa stávajú ako prototypy. Môžeš pracovať aj v pilotnej hale, kde sa vyrába zákazková výroba – napríklad autá so špeciálnou výbavou pre šejkov v arabských krajinách. A pokiaľ by ťa práca vo výrobnom závode prestala baviť, s týmto odborom si nájdeš prácu v akomkoľvek servise, alebo začneš neskôr podnikať sám.

  • O autách sa naučíš skoro všetko – od mechanických častí až po elektroniku. Staneš sa špecialistom na diagnostiku a budeš vždy vedieť, aký problém treba vyriešiť.
  • Ako autotronik sa nikdy nebudeš nudiť – každý problém je zároveň trochu výzvou.
  • V triede budeš s ľuďmi, ktorí, tak ako aj ty, majú radi autá. Skrátka ideálna partia pre štúdium.
  • Po škole si môžeš vybrať – pôjdeš rovno do praxe alebo na vysokú? Voľba je iba na tebe!

Náš hrdina autotronik DAVID

Zamestnávatelia
pre tento odbor