Autoopravár

3-ročný odbor 2487 H – Autoopravár (01 mechanik, 02 elektrikár, 03 karosár, 04 lakovník)

Tento odbor je možné študovať v duálnom, ako aj v neduálnom vzdelávaní.

Naštartuj svoju kariéru
pod kapotami namakaných áut

Už teraz sám dobre vieš, že pod kapotou sa neskrýva len motor. Za tri roky sa naučíš nastaviť geometriu kolies, vymeniť rozvody, brzdy či opraviť motor. Zabudneš na nudu, ktorá ti na praxi rozhodne nehrozí. Každý problém vyriešiš. Nebudeš len špecialistom v autorizovaných servisoch, ale staneš sa odborníkom na viaceré značky áut.

Nájdeš si svojho najlepšieho štvorkolesového priateľa, s ktorým prefrčíš školou s ľahkosťou. V cieľovej rovinke budeš ako víťaz s odmenou istého pracovného miesta či možnosti vlastného podnikania.

Pri tom všetkom ti pomôže hrdina Adam.

Chceš s autami pracovať každý deň? Naučiť sa, ako vymeniť olejový filter, prezuť a vyvážiť kolesá a ako opraviť motor? Chceš sa zamerať na prax a nebáť sa maturity? Pokiaľ ťa lákajú autá, zaujíma ťa, ako fungujú a chceš vidieť výsledky svojej práce hneď, staň sa autoopravárom! Za 3 roky pôjdeš rovno do praxe a neskôr si môžeš otvoriť svoj vlastný autoservis.

Uplatníš sa predovšetkým v rôznych servisoch a autoopravovniach, kde budeš s autami pracovať každý deň. Nemusíš mať ale strach, že by si sa nudil – čaká ťa množstvo rôznych problémov pre množstvo rôznych áut. Môžeš sa špecializovať na jednu značku v autorizovaných servisoch alebo riešiť problémy s autami všetkých značiek. Hneď po škole budeš mať miesto isté a neskôr môžeš začať napríklad sám podnikať.

  • S autami budeš pracovať každý deň – sen sa ti zmení v realitu.
  • Čaká ťa 6 dní praxe a 4 dni teórie. Hneď po škole budeš mať potrebné zručnosti pre to, aby si išiel priamo do praxe.
  • Naučíš sa vymeniť prevodovku, olejový filter, prezuť kolesá a množstvo ďalších opráv.
  • V triede budeš s ľuďmi, ktorých bavia autá tak ako teba – získaš množstvo nových kamarátov.
  • Hneď po škole budeš mať istotu zamestnania v niektorom zo servisov – a neskôr si môžeš založiť napríklad vlastný.

Náš hrdina autoopravár ADAM