Mechanik
Mechatronik

4-ročný študijný odbor 2679 K Mechanik mechatronik.

Tento odbor sa študuje v duálnom vzdelávaní.

Roztoč tie správne kolieska
a rozhýb svoj talent naplno

Nauč sa diagnostikovať, rozoberať, opraviť a zložiť všetky zariadenia, od jednoduchých až po tie zložité. A je jedno, či to budú zariadenia pneumatické, hydraulické, elektrické alebo ich kombinácia, ako mechatronik si vždy poradíš. Ak bude k zásahu nutné vyrobiť súčiastku, alebo urobiť zmenu v programe PLC-čka, či zmeniť dráhu robota, ty to zvládneš.

S Emmou dokážeš vyriešiť veľké veci.

Chceš pracovať v priemysle, ale zatiaľ nevieš, na čo sa špecializovať? Ako mechatronik ovládneš základy mechaniky, elektrotechniky aj informatiky – získaš dobrý prehľad o tom, ako stroje a zariadenia fungujú. Naučíš sa obrábať, programovať i základy robotizácie. Každý deň  ťa budú čakať nové výzvy, nad ktorými sa budeš zamýšľať – jednoducho práca, v ktorej sa nikdy nebudeš nudiť.

Budeš riadiť robota, kontrolovať a diagnostikovať stroje a zariadenia a pokiaľ problém nezvládneš vyriešiť sám, budeš aj spojovateľom s odborníkmi. Čaká ťa tak nie len strojárenská práca, ale aj trocha manažérskej praxe. Tento odbor ti nezviaže ruky a budeš sa po škole môcť ďalej špecializovať. Hneď po škole však budeš mať otvorené dvere u mnohých zamestnávateľov, pretože budeš vedieť, ako stroje a zariadenia fungujú, ako ich diagnostikovať aj opraviť.

• Získaš prehľad v mechanike, elektrotechnike aj informatike a pochopíš, ako všetky stroje a zariadenia fungujú.
  • Naučíš sa programovanie strojov, zariadení a robotov, navyše aj základy obrábania a automatizácie. Stane sa z teba odborník, bez ktorého sa vo výrobných podnikoch nezaobídu.
  • Budeš riešiť reálne problémy a každý z nich bude trocha iný. Naučíme ťa, ako ich riešiť efektívne.
  • Čaká ťa prax s fajn majstrami, féroví učitelia a noví kamaráti, ktorých baví technika tak ako teba.
  • Po škole do praxe alebo na vysokú? Táto voľba je len na tebe!

Naša hrdinka mechatronička EMMA

Zamestnávatelia