Zamestnávatelia
a vzdelávacie odbory

DUÁL NEDUÁL
Mechanik elektrotechnik
Automatizačnej techniky
check-mark-orange-small Volkswagen Slovakia, Forvia, Slovnaft, Elektro-Haramia
Odborný informatik check-mark-orange-small Volkswagen Slovakia
Elektrotechnik odbor
Silnoprúdová technika
check-mark-orange-small Slovnaft, ZSE
Elektrotechnik odbor
Chladiace zariadenia
a tepelné čerpadlá
check-mark-orange-small Daikin
Mechanik mechatronik check-mark-orange-small Volkswagen Slovakia, Forvia, Magna Slomatec
Mechanik strojov a zariadení check-mark-orange-small Volkswagen Slovakia, Slovnaft, Magna Slomatec
Mechanik nastavovač check-mark-orange-small
Autotronik check-mark-orange-small Volkswagen Slovakia, Škoda Auto
Autoopravár check-mark-orange-small

Zamestnávatelia

VOLKSWAGEN SLOVAKIA

Spoločnosť Volkswagen Slovakia je najväčším producentom automobilov na Slovensku.  Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine.
V závodoch v Bratislave, Stupave a Martine vyrába vozidlá 5 značiek, prevodovky a komponenty. Výsledok práce Volkswagen Slovakia stretnete na cestách v 148 krajinách celého sveta. Či už to budú luxusné modely Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé alebo malé autá Volkswagen up!, e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV., –  všetky sú vyrobené v Bratislave.

SLOVNAFT MONTÁŽE A OPRAVY

Údržbárska spoločnosť, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť o strojno-technologické zariadenia, elektrozariadenia, zariadenia merania a regulácie a komplexné služby v oblasti dodávok investičných celkov, rekonštrukcií, modernizácií a opráv.

AUTO LAMAČ

Autorizovaný servis a predajca ŠKODA, Renault, Dacia a jazdených vozidiel VW a AUDI. Servis vozidiel Škoda, VW a iných značiek.

Škoda Auto Slovensko

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko prišla na slovenský trh v roku 1993. Je súčasťou koncernu Volkswagen Group – výhradným importérom vozidiel značky Škoda na Slovensku. Pre zákazníkov značky Škoda je k dispozícií 66 autorizovaných predajní a 75 autorizovaných servisov. V súčasnosti vyrába širokú paletu modelov vozidiel ako sú FABIA, SCALA, KAMIQ, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, SUPERB a plne elektrický model ENYAQ iV.

FAURECIA

Spoločnosť Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o. je súčasťou nadnárodnej skupiny Faurecia. Na Slovensku zamestnáva viac ako 3500 zamestnancov a celosvetovo sa radí medzi popredných dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel. Spoločnosť Faurecia začala svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2004 pod názvom Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o.  Prvý závod vznikol v Bratislave – Devínskej Novej Vsi . V ďalších rokoch pribudli výrobné závody v Košiciach, Lozorne, Hlohovci, Trnave a v Žiline vzniklo stredisko zdieľaných služieb – Shared Service Centre v Bratislave. Firma sa špecializuje na štyri obchodné oblasti: autosedačky (seating), interiéry automobilov (interiors),  výfukové systémy (clean mobility) a najnovšie aj elektronickej výbavy interiérov (electronics)

SIEMENS-SIPRIN

Spoločnosť bola založená v r.1999 a je 100% dcérskou spoločnosťou koncernu Siemens na Slovensku. SIPRIN poskytuje riešenia a služby v oblasti priemyselnej automatizácie a technologickej údržby pre oblasť priemyslu. Svoje aktivity realizuje doma aj v zahraničí. SIPRIN, s.r.o. stavia na medzinárodnom pôsobení koncernu SIEMENS. Aktívne sa zúčastňuje na vývoji, nasadzovaní produktov, vlastných riešení a riešení koncernu Siemens na Slovensku a v zahraničí. Jeho víziou je byť dlhodobo najsilnejšou spoločnosťou na Slovensku v oblasti priemyselnej automatizácie na báze produktov SIEMENS a spoľahlivým partnerom v oblasti poskytovania servisu a technologickej údržby.
Slomatec, s.r.o. sa zaoberá výrobou dielov karosérií pre automobilový priemysel. Patrí do skupiny MAGNA, ktorá je popredným dodávateľom komponentov pre automobilový priemysel s 321 divíziami a 102 vývojovými centrami, ktoré pôsobia v 29 krajinách sveta.

Elektro-Haramia

Spoločnosť ELEKTRO-HARAMIA má sídlo na Záhorí, cca 20 km na severozápad od Bratislavy.
Spoločnosť úspešne pôsobí na slovenskom trhu už viac ako tridsať rokov a jej hlavným výrobným programom je výroba, montáž a predaj kompaktných železobetónových kioskových trafostaníc a rozvádzačov pre potreby slovenských energetických podnikov, ale aj pre ostatných civilných odberateľov nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Naša spoločnosť realizovala už viac ako 5000 projektov.

ZSE

​Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) je spoločnosť so 100 ročnou históriou, ktorá patrí do najväčšej európskej energetickej skupiny E.ON.  Zabezpečuje prevádzkovanie distribučnej sústavy elektriny na západnom Slovensku, predaj elektriny a plynu, komplexné riešenia využita obnoviteľných zdrojov a technológií pre inteligentné domácnosti, budovanie nabíjacích staníc a rozvoj e-mobility na Slovensku a ďalšie. Podporuje vzdelávanie v oblasti energetiky, ponúka duálne vzdelávanie v odbore mechanik elektrotechnik, organizuje podujatia a súťaže pre školy a žiakov.

Daikin

Svetový líder vo vykurovacích a klimatizačných riešeniach pre rezidenčné (byty a domy) aj komerčné (administratívne, obchodné a priemyselné) stavby. Európska jednotka v tepelných čerpadlách. Daikin zariadenia vynikajú svojou kvalitou, spoľahlivosťou, úspornosťou a zodpovednosťou voči životnému prostrediu. V Daikin tíme vám ponúkame dlhoročné skúsenosti, samozrejmosťou je pozáručný servis a sme vždy pripravení odporučiť vám to najlepšie riešenie zodpovedajúce vašim potrebám.