Vitajte, prváci!

Naši milí prváci, vitajte na Duálke!

Prechod na strednú školu je pre mnohých žiakov veľkou životnou zmenou, ktorá môže byť náročná a plná výziev. V Duálnej Akadémii si túto situáciu plne uvedomujeme a preto robíme všetko pre to, aby sme tento prechod čo najviac zjednodušili a našim študentom a študentkám poskytli čo najplynulejší začiatok.

Tento rok sme privítali viac ako 150 nových prvákov, ktorí boli rozdelení do troch skupín, aby sme im zabezpečili pohodlnú a efektívnu orientáciu.

Počas troch dní sme #Dualka nováčikom predstavili program Erasmus+, ktorý prezentovala Nadežda Nováková a hodnoty Duálnej Akadémie, o ktorých hovorila Natália Segura.

Cieľom bolo zoznámiť sa a otvoriť dvere možnostiam, ktoré ich v Duálnej Akadémii čakajú. Školské psychologičky Zuzana Hrdinová a Ivana Kapalko pripravili rôzne zábavné aktivity, aby sa žiaci navzájom lepšie spoznali.

Prváci si v skupinách medzi sebou zisťovali základné informácie a spoločne odhaľovali svoje „superzručnosti“.

Tešíme sa, že takto aktívne začali svoju cestu na Duálnej Akadémii!