V dňoch 7.6. – 20.6.2026 sa šesť žiakov triedy III. MEat zúčastnilo Erasmus+ mobility v nemeckom Ingolstadte. Absolvovali dva týždne v tréningovom centre automobilky Audi.
Prvé dni nechýbalo školenie o BOZP, zoznámenie sa s tímom ľudí, ktorí našim chlapcom celú dobu pomáhali a viedli ich, ale aj spoznávanie závodu Audi a návšteva múzea. Tu sa dozvedeli veľa o histórii značky, o vývoji automobilov. Mali možnosť nahliadnuť do sveta technológií, inovácií a tradícií, na ktorých stavia Audi svoj úspech.
Počas praxe boli priradení k miestnym mechatronikom, ktorí sa im venovali aj po nej. V Audi Academy museli najprv vizuálne kontrolovať a premeriavať elektroniku, pričom všetky údaje zaznamenávali do systému. Pracovali na kľúčových častiach moderných elektromobilova získavali nové vedomosti o ich fungovaní a technických riešeniach. Vo všeobecnosti sa zamerali hlavne na oblasti mechaniky, elektrotechniky, automatizácie a e-mobility.
Vo voľnom čase spoznávali historické centrum Ingolstadtu, hrali spoločenské hry a zúčastnili sa aj Dňa športu, kde si mohli zahrať basketbal, futbal či vybíjanú.
V závere mobility nechýbalo slávnostné odovzdávanie certifikátov o úspešnom ukončení. Naši žiaci zožali veľkú chválu. Zaujímali sa, makali, načerpávali nové vedomosti.
Veľké ĎAKUJEME patrí okrem p. Birsen Mete, ktorá mobilitu sprostredkovala, aj našim sprevádzajúcim osobám – pánom, ktorí sa o chlapcov dva týždne starali a boli im oporou. Ďakujeme p. Andrejovi Šipošovi a p. Denisovi Szaboóvi.


