Naše nové workoutové ihrisko

Aj vďaka vám sme mohli v Duálnej Akadémii slávnostne otvoriť nové workoutové ihrisko, ktoré sa nachádza hneď pred vstupom do našej strednej školy.  Toto centrum pohybu a zdravia je výsledkom spolupráce viacerých osôb, ktoré sa zasadili o jeho realizáciu. Symbolické otvorenie sa uskutočnilo za účasti pani riaditeľky Anny Špačekovej a pána učiteľa telesnej výchovy Alfréda Bauera, ktorý mal kľúčovú úlohu v celom projekte. Tešíme sa, že pri slávnostnom otvorení bola prítomná aj trieda pána Bauera, I. AUB, ktorá mala ako prvá možnosť vyskúšať si konkrétne workoutové stroje.

Študenti sa ihneď vrhli na ne vrhli so zápalom a nadšením. Ich prvotné reakcie neostali nezaznamenané, a podľa všetkého možno očakávať, že nové workoutové ihrisko sa stane ich obľúbeným miestom na cvičenie. Ich nadšenie je sľubným signálom pre budúcnosť tohto projektu.

Čo robí toto workoutové ihrisko takým špeciálnym? Prvým a zrejmým faktorom sú samotné moderné a efektívne stroje, ktoré boli nainštalované. Ich kvalita a rozmanitosť sľubujú, že každý študent nájde niečo, čo vyhovuje jeho preferenciám a potrebám. Zároveň je však dôležité spomenúť, že toto ihrisko nie je len miestom na fyzickú aktivitu, ale aj na budovanie komunity a podporu kolektívnej pohody.

Financovanie tohto projektu je zásluhou príspevkov z ROZVOJ n.f., ktoré svoju činnosť ukončilo a podporovatelia Duálky môžu po novom prispievať a pomáhať finančne rozvíjať vzdelávanie dospelých a žiakov prostredníctvom Občianskeho združenia Duálka.

Veríme, že aj vďaka tomuto projektu sa nám podarí zlepšiť fyzickú kondíciu nielen našich študentov a študentiek, ale aj zamestnancov.

Zo srdca ďakujeme.