Študenti Duálky vytvorili multifunkčný polievač – Projekt My Machine Slovakia

Duálna Akadémia sa aj tento rok zúčastnila na projekte My Machine, ktorý sa konal v Elektrárni Piešťany. My Machine je tvorivý vzdelávací program pre mladých, kde sa stretávajú žiaci základných škôl, študenti architektúry a budúci odborníci z rôznych oblastí.

V tomto projekte žiaci zo ZŠ Lozorno prišli s nápadom na polievací automat, ktorý má slúžiť aj ako búdka pre vtáčiky, hodiny a rozprašovač na vodnú hmlu pre osvieženie počas horúcich letných dní. Rozhodli sme sa pridať pridať do tohto vynálezu ešte jednu zaujímavú a prekvapivú funkciu – bublifuk.

Polievač Jano

Študenti z fakulty architektúry vytvorili skice a návrhy tohto originálneho zariadenia. Následne naši šikovní prváci mechatronici, pod vedením majstra Matúša Detersa, projekt zostrojili. Výsledkom je multifunkčné zariadenie, ktoré zaujalo nielen svojou funkčnosťou, ale aj kreativitou.

Sme hrdí na našich študentov a ich schopnosť premeniť skvelé nápady na realitu. Tento projekt je dôkazom, že spolupráca medzi rôznymi vzdelávacími inštitúciami môže priniesť úžasné výsledky.

Viac o projekte My Machine Slovakia.

Share on facebook
Zdieľať
ODOBERAŤ NEWSLETTER

Pravidelný dvojmesačný
Duálka newsletter

© Duálna Akadémia 2019-2023. Všetky práva vyhradené.

Nastavenia cookies GDPR GDPR Online DOD