Bilingválne
technické
lýceum

5-ročný študijný odbor 3918 M 03 Bilingválne technické lýceum.

Tento odbor nepatrí do duálneho vzdelávania.

Spojte technické vzdelanie
s jazykovými zručnosťami

Tento odbor je ideálny pre študentov, ktorí chcú získať kvalitné technické znalosti, zároveň sa zdokonaliť v angličtine a otvoriť si dvere k medzinárodným príležitostiam. Vzdelávanie je určené pre študentov so záujmom o obnoviteľné zdroje energie, technické, informatické a ekonomické vedy.

Tento odbor je ideálny pre študentov a študentky, ktorí chcú získať kvalitné technické znalosti, zároveň sa zdokonaliť v angličtine a otvoriť si dvere k medzinárodným príležitostiam. Vzdelávanie je určené pre študentov so záujmom o obnoviteľné zdroje energie, technické, informatické a ekonomické vedy.

Štúdium je zamerané na moderné technológie a obnoviteľné zdroje energie, čo vám umožní získať praktické skúsenosti v špičkových laboratóriach a partnerských firmách. S bilingválnym technickým lýceom budete mať skvelú prípravu na vysokú školu aj na vstup do sveta práce, doma i v zahraničí.

• Odbor budúcnosti pre tých, ktorí chcú prepojiť technické znalosti s rozvíjaním jazykových zručností, čo zvyšuje ich uplatniteľnosť na medzinárodnom trhu práce.
  • Poskytuje príležitosť rozvíjať svoj potenciál v prostredí, kde sa moderné technológie stretávajú s medzinárodnými perspektívami, čím pripravuje študentov na úspešnú kariéru v globálnom kontexte.
  • Absolvente odboru získajú schopnosť pracovať v tíme a efektívne riešiť technické problémy v angličtine, čo im otvára dvere k medzinárodným projektom a pracovným príležitostiam.
  • Odbor poskytuje pevný základ v technických vedách a súčasne rozvíja jazykové kompetencie, čím pripravuje študentov na vysokoškolské štúdium technických smerov doma aj v zahraničí.