Dievčatá dievčatám!

Medzinárodný deň dievčat sme v Duálke oslávili akciou Dievčatá dievčatám!

Ako inak zdôrazniť, že technika už dávno nie je doménou len chlapcov či to, že dievčatá majú na odborných technických školách svoje nenahraditeľné miesto? V Duálke sme ukázali všetkým a hlavne dievčatám samotným, že dievčatá a mladé ženy na našu školu patria, na akcii Dievčatá dievčatám.

V tento špeciálny deň zavítali do našej školy hostia zo 6 základných škôl.

• Základná škola Malokarpatské námestie 1, Bratislava
  • Základná škola Dr. Jozefa Dérera, Malacky
  • Základná škola Plavecký Štvrtok
  • Súkromná základná škola Devín
  • Základná škola Pavla Horova, Bratislava
  • Základná škola Nejedlého, Bratislava

Viac ako 50 návštevníkov, z ktorých bolo takmer 40 študentiek 7.,8. a 9. ročníka očarila 3D miestnosť či robotická ruka, no veľký úspech zožala aj naša formula.

Dievčatá so záujmom merali elektrické napätie a odpor, zoznámili sa s robotickým pracoviskom a bavili sa na kvízoch, ktoré pre ne pripravili naše študentky či maľovali na tému “Technika očami dievčat.”

Za návštevu a podporu ďakujeme aj Agnieszka Olenderek, CFO vo Volkswagen Slovakia, ale tiež všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na príprave tohto jedinečného podujatia. Taktiež ďakujeme Lenka Holešová a Karin Nosková z Nadácia Volkswagen Slovakia, Erika Lacková z NPG a Zuzana Ennertová z Forvia Faurecia.

Sme hrdí na všetkých, ktorí stoja za podporou iniciatívy Som ExpertKA, ktorej cieľom je aj šíriť povedomie o potrebe dievčat v technickom vzdelávaní.

Ak vás zaujíma štúdium na Duálnej Akadémii, strednej škole s budúcnosťou, neváhajte nás navštíviť na DOD v Duálke už 29.10.2024. Pridajte sa aj do udalosti, aby vám nič dôležité neuniklo ➡️ https://fb.me/e/4Q3aemnjp