Duálna Akadémia ide do sveta! Slovenskí stredoškoláci mieria na prestížnu súťaž

FIRST Global Challenge je prestížna medzinárodná robotická súťaž, ktorá spája mladých ľudí z viac ako 190 krajín sveta. Cieľom súťaže je motivovať študentov k hlbšiemu záujmu o vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku (STEM) prostredníctvom konštrukcie a programovania robotov, ktorí plnia rôzne úlohy a výzvy.

Téma aktuálneho ročníka, „Feeding the Future – Výživa pre budúcnosť“, kladie dôraz na globálne výzvy spojené s potravinovou bezpečnosťou a udržateľným poľnohospodárstvom. Účastníci majú za úlohu vyvinúť robotické riešenia, ktoré môžu prispieť k efektívnejšiemu pestovaniu a distribúcii potravín, čím reagujú na aktuálne potreby našej planéty.

Naša cesta na FIRST Global Challenge 2024

Tím Slovakia, zložený zo študentov Duálnej Akadémie v Bratislave a Gymnázia M. Rúfusa v Žiari nad Hronom, sa kvalifikoval na medzinárodnú súťaž po úspechu v národnom finále v Košiciach. Tím intenzívne pracoval na vývoji robota, ktorý bude súťažiť v Aténach, a využíval inovatívne prístupy na riešenie výziev súťaže.

Z každej školy boli vybraní tí najlepší, ktorí reprezentovali Slovensko a svoje školy na tejto prestížnej medzinárodnej súťaži.

Duálnu Akadémiu budú v Aténach zastupovať študenti, ktorých zamestnávateľom je Volkswagen Slovakia a to menovite: Vanessa Tóthová, Samuel Takáč, Martin Sokol, Tomáš Obžera, Marco Galajda, Eduard Horváth, Patrik Örvöš, Miroslav Smelík a Igor Vaksmundský.

Tlačová konferencia First Global Slovakia – 19.9.2024 – Jurkovičová Tepláreň

Zúčastnili sme sa tlačovej konferencie FIRST Global. Náš tím je plný odhodlania a každý deň usilovne pracuje na tom, aby hrdo reprezentoval Slovensko na tejto medzinárodnej súťaži.

V bratislavskej Jurkovičovej Teplárni predstavili študenti svojho robota Štefana, ktorý dostal meno po uhorskom fyzikovi a elektrotechnikovi Štefanovi Aniánovi Jedlíkovi.

Konferenciou sprevádzal Adam Kukla, nechýbal ani mentor tímu Igor Mozolák, ktorí spoločne s naším tímom vycestujú do Atén.

Veríme, že naši študenti budú v zahraničí hrdo reprezentovať našu školu. V samotnom tíme bude náš študent Eduard Horváth spolu s ďalšími 4 študentmi z Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom súťažiť o čo najlepšie umiestnenie.👌

Ďakujeme First Global Slovakia, Stefan Vadocz, ktorý stál pred 8 rokmi pri zrode First Global a Igor Mozolák, ktorý v rámci First Global dosiahol už v minulosti, v Ženeve, vynikajúce výsledky a veríme, že na ne jeho tím nadviaže aj tento rok.👏

Ďakujeme našim sponzorom a partnerom

Tento úspech by nebol možný bez podpory našich sponzorov a mentora tímu, Ing. Igora Mozoláka.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú na našej ceste:

Vaša podpora je pre nás nesmierne dôležitá a vďaka nej môžeme rozvíjať mladé talenty a inšpirovať budúce generácie inovátorov.

Napísali o nás

Naši študenti sa stali inšpiráciou pre médiá! Prečítajte si, čo o nás napísali:

TVNOVINY.SK: Slovenskí stredoškoláci zostrojili prototyp robota, ktorý môže pomôcť v budúcnosti. Idú súťažiť do Atén

TREND.SK: Slovenskí stredoškoláci postúpili na svetovú robotickú súťaž FIRST Global

TOUCH IT: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach

NEXTECH.SK: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach

NETKY.SK: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach + VIDEO

TECHGURU.SK: Slovenskí stredoškoláci sa kvalifikovali na svetovú robotickú súťaž FIRST Global

TERAZ.SK: ŠIKOVNÍ STREDOŠKOLÁCI: Ich robot bude súťažiť na svetovej súťaži

Oficiálne videá

Získajte bližší pohľad na našu prípravu a úspechy na FIRST Global Challenge prostredníctvom oficiálnych videí od First Global.

Buďte s nami na našej ceste k úspechu!

Sledujte naše sociálne siete, kde budeme zdieľať aktuálne informácie a novinky o našej účasti na FIRST Global Challenge 2024 v Aténach. Vaša podpora nás motivuje pokračovať v tom, čo robíme najlepšie – inšpirovať a vzdelávať mladú generáciu!

Viac o medzinárodnej súťaži First Global Challenge:

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke súťaže: FIRST Global Challenge alebo navštívte FIRST Global YouTube kanál pre najnovšie videá a správy.

First Global – Oficiálny newsletter

First Global – Oficiálne dokumentácia