Svetový úspech: Slovensko získalo ocenenia na First Global Challenge

FIRST Global Challenge je prestížna medzinárodná robotická súťaž, ktorá spája mladých ľudí z viac ako 190 krajín sveta. Cieľom súťaže je motivovať študentov k hlbšiemu záujmu o vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku (STEM) prostredníctvom konštrukcie a programovania robotov, ktorí plnia rôzne úlohy a výzvy.

Téma aktuálneho ročníka, „Feeding the Future – Výživa pre budúcnosť“, kladie dôraz na globálne výzvy spojené s potravinovou bezpečnosťou a udržateľným poľnohospodárstvom. Účastníci majú za úlohu vyvinúť robotické riešenia, ktoré môžu prispieť k efektívnejšiemu pestovaniu a distribúcii potravín, čím reagujú na aktuálne potreby našej planéty.

Naša cesta na FIRST Global Challenge 2024

Tím Slovakia, zložený zo študentov Duálnej Akadémie v Bratislave a Gymnázia M. Rúfusa v Žiari nad Hronom, sa kvalifikoval na medzinárodnú súťaž po úspechu v národnom finále v Košiciach. Tím intenzívne pracoval na vývoji robota, ktorý bude súťažiť v Aténach, a využíval inovatívne prístupy na riešenie výziev súťaže.

Z každej školy boli vybraní tí najlepší, ktorí reprezentovali Slovensko a svoje školy na tejto prestížnej medzinárodnej súťaži.

Viac o našich prípravach si môžete prečítať tu

Svetový úspech: Slovensko získalo ocenenia na FIRST Global!

Slovensko sa na prestížnej súťaži First Global Challenge 2024 umiestnilo na skvelom 45. mieste zo 180 krajín sveta v robotickej výzve!

Tento úspech je výsledkom tímovej spolupráce našich študentov a študentov z Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom vďaka First Global Slovakia!

Navyše sme získali ocenenia:

Social Media Challenge Award – za inovatívne využitie sociálnych sietí,

Video Storytelling Award – za výnimočné rozprávanie príbehov,

Global Explorer Award – za prínos v oblasti medzinárodnej spolupráce.

Obrovská vďaka patrí našim talentovaným študentom: Eduard Horváth, Marco Galajda, Samuel Takáč, Miroslav Smelík, Patrik Örvöš, Martin Sokol, Vanessa Tóthová, Igor Vaksmundský, Tomáš Obžera, a samozrejme aj nášmu mentorovi Igor Mozolák, ktorý tím sprevádzal počas celej súťaže.

Sme na vás nesmierne hrdí!

Naši študenti sa počas súťaže stretli aj so slovenskou veľvyslankyňou v Grécku – Marcelou Hanusovou. Toto cenné stretnutie im prinieslo ďalšiu podporu a motiváciu pri ich medzinárodnej reprezentácii Slovenska.

Ďakujeme našim sponzorom a partnerom

Tento úspech by nebol možný bez podpory našich sponzorov.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú na našej ceste:

Ďakujeme za vašu podporu! 🙌

Napísali o nás

Naši študenti sa stali inšpiráciou pre médiá! Prečítajte si, čo o nás napísali:

TVNOVINY.SK: Slovenskí stredoškoláci zostrojili prototyp robota, ktorý môže pomôcť v budúcnosti. Idú súťažiť do Atén

TREND.SK: Slovenskí stredoškoláci postúpili na svetovú robotickú súťaž FIRST Global

TOUCH IT: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach

NEXTECH.SK: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach

NETKY.SK: Slovenský robot zostrojený stredoškolákmi bude súťažiť na svetovej súťaži FIRST Global v Aténach + VIDEO

TECHGURU.SK: Slovenskí stredoškoláci sa kvalifikovali na svetovú robotickú súťaž FIRST Global

TERAZ.SK: ŠIKOVNÍ STREDOŠKOLÁCI: Ich robot bude súťažiť na svetovej súťaži