Otvorenie školského roka 2023/2024

Duálna Akadémia dnes privítala na pôde svojej školy nových študentov a študentky, ktorí nastupujú na Súkromnú strednú odbornú školu automobilovú Duálna Akadémia plní chuti po nových vedomostiach. Spolu s ostatnými študentami zahájili školský rok vo veľkom štýle. Okrem príhovorov si prítomní mohli užiť rockový koncert a slávnostné predstavenie ceny, ktorá čaká na študenta roka.

Svojimi príhovormi spestrili prvý školský deň riaditeľka školy Anna Špačeková, predsedníčka Duálnej Akadémie Renáta Valeková, Kai-Stefan Linnenkohl, člen predstavenstva Volkswagen Slovakia, ale aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky Peter Švec. 

Ďakujeme aj Jurajovi Štekláčovi, podpredsedovi Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý nás taktiež poctil svojou návštevou.

Vďaka spolupráci so zamestnávateľmi sa Duálnej Akadémii darí napredovať smerom k excelentnosti v odbornom vzdelávaní, s úzkym prepojením na prax a inovácie. Spoločne vytvárajú kreatívne prostredie, kde sa študenti môžu učiť, rásť a rozvíjať zručnosti a znalosti potrebné na to, aby vynikli v neustále sa vyvíjajúcom svete technológií. V príhovoroch sa rečníci venovali prevažne témam ako zodpovednosť, demokracia či volebné právo, nové trendy v technologických pokrokoch a prispôsobenie učiva a praxe s cieľom čo najlepšie pripraviť žiakov. Boli spomenuté aj zaujímavé dlhodobé projekty, ktoré Duálna Akadémie odštartovala ako digitalizácia, elektromobilita, nové tréningové centrum pre vzdelávanie v oblasti chladiarenstva a tepelných čerpadiel či iniciatíva Som ExpertKA.

Člen predstavenstva Volkswagen Slovakia Kai-Stefan Linnenkohl hovoril o inováciách ako AI a new connectivity, ktoré čakajú študentov u zamestnávateľov a v Duálnej Akadémii a súčasne vyzdvihol iniciatívu Som ExpertKA, pretože diverzifikované tímy sú podľa neho tie najúspešnejšie. Štátny tajomník MHSR Peter Švec, spomínal na svoje roky štúdia a na to, ako veľmi ho ovplyvnila prvá pracovná skúsenosť a prax. Zdôraznil tiež dôležitosť a skvelú príležitosť študentov vo forme moderného vybavenia a praktickej časti výučby, ktorú Duálka poskytuje.

Zamestnávatelia Duálnej Akadémie a partneri absolvovali tiež počas slávnostného otvorenia nového školského roka biznis raňajky. Rodičia a deti si mohli užiť hudobný koncert a predstavenie ceny pre študenta roka 2023/2024. Výherca ceny pre študenta roka 2023/2024 bude vyhlásený na konci roka a vyžrebovaný z jednotlivých študentov mesiaca počas daného školského roka. Jeho cena bude „babeta bageta“ – elektrický skúter. Čím viackrát bude student/študentka nominovaný/á, tým väčšia bude jeho/jej šanca na výhru. Cieľom tejto aktivity je zvýšiť angažovanosť študentov,  zvýšiť ich zodpovednosť za rozhodovanie a motivovať ich niečím viditeľným a hmatateľným.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa dnešného slávnostného otvorenia školského roka na Duálnej Akadémii zúčastnili. 

Share on facebook
Zdieľať
ODOBERAŤ NEWSLETTER

Pravidelný dvojmesačný
Duálka newsletter

© Duálna Akadémia 2019-2023. Všetky práva vyhradené.

Nastavenia cookies GDPR GDPR Online DOD